Świetlica

Świetlica : Kierownik Wioleta Roda
Budynek A : świetlica czynna : pn-pt 7.00-17.00
Budynek B : świetlica czynna : pn-pt.7.00-15.30

Informacja!!

Od dnia 9 sierpnia 2019r. można składać w sekretariacie szkoły w bud. A wnioski o zakup biletów/zwrot kosztów przejazdu do szkoły dzieci/uczniów uczęszczających do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Szemudzie na podstawie art.17 ust. 3 pkt.1 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty oraz na podstawie Zarządzenia nr 550/III/2013 Wójta Gminy Szemud  z  dnia 26 września 2013 rok.

Wnioski:
1. wniosek do 3 km
2. wniosek ponad 3 km

 

Regulamin świetlicy szkolnej budynek A
Regulamin stołówki szkolnej budynek A
Regulamin świetlicy szkolnej budynek B
Regulamin stołówki szkolnej budynek B

Przedszkolaki ze świetlicy już gotowi na karnawał.

30 listopada wychowawcy świetlicy zorganizowali dla podopiecznych zabawy andrzejkowe. Zanim zaczęliśmy sobie wróżyć kim będziemy w przyszłości?, jaki jest nasza liczba i nasz charakter?, jak będzie miał na imię nasz wybranek?, kto pierwszy wyjdzie za mąż, czy się ożeni?, wykonaliśmy kolorowe czapeczki i zdobiliśmy je tak, jak podpowiadała nam wyobraźnia. Podczas zabaw było bardzo dużo radości i śmiechu. Dzień był bardzo udany.

Ubieranie choinki

Kolejny etap akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Dzień pluszowego misia

W piątek 24 listopada obchodziliśmy „Dzień pluszowego misia”. Z tej okazji wychowawcy świetlicy przygotowali wiele atrakcji. Już od rana dzieci przychodziły do świetlicy ze swoimi ulubionymi pluszakami. Przygotowały czapeczki z uszami, kolorowały kolorowanki z popularnymi misiami, brały udział w quizie i obejrzały odcinek najbardziej znanego misia, czyli „Kubusia Puchatka”. Mamy nadzieję, że ten bajowo – pluszowy nastrój na długo pozostanie w naszej pamięci.

Tomasz Becker

Na pożegnanie jesieni ….

Jeszcze trochę jesieni…

A tak bawimy się w naszej świetlicy !!!

CAŁA  POLSKA  CZYTA  DZIECIOM

Jak powszechnie wiadomo, czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga koncentrację i poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię. Powodów, dla których warto czytać jest tyle, ile dobrych książek. Właśnie w tym celu wychowawcy świetlicy szkolnej realizują akcję pod hasłem: Cała Polska Czyta Dzieciom promującą czytelnictwo. Od początku września nauczyciele świetlicy cyklicznie wprowadzali uczniów w magiczny świat bajek, legend i opowiadań. Do tej pory udało nam się przeczytać m.in.: „Przygody Filonka Bezogonka” G. Knutsson, „Tomek w krainie kangurów” A. Szklarskiego, „Baltic pies, który płynął na krze” B. Gawryluk oraz liczne legendy, baśnie i bajki. Podsumowaniem naszego wspólnego czytania jest  pogadanka na temat książki, wykonanie kolorowej ilustracji oraz gazetki tematycznej.
Badania przeprowadzone przez Fundację ABCXXI- Cała Polska Czyta Dzieciom” potwierdzają, że codzienne czytanie dzieciom w szkole wpływa znacząco na poprawę ich umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych oraz podnosi poziom czytelnictwa wśród uczniów. Nie trudno się domyślić, że akcję  będziemy  kontynuować przez cały rok szkolny.

Wioleta Roda

Nasza świetlica – nasze prace!

Nasza świetlica – nasze prace!