eTwinning

 

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom z Włoch za otrzymany list.

FILM – PREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY

Opinie naszych partnerów, po obejrzeniu prezentacji oraz filmu z warsztatów:

Proud !!! Have you ever been in Gniezno? I invite you 😉
– Posted by Małgorzata Reszko, 10.12.2017

Awesome presentation! and an awesome school too!
– Posted by Alicia Pérez Ruiz, 03.12.2017

Excellent team work with wide participation.
– Posted by Ayhan Can, 23.11.2017

Just a word: awesome! Thank you for sharing, Agnieszka!
– Posted by Claudia Massaregli, 19.11.2017

You have prepared, a great video. This video shows students working in collaboration.
– Posted by Ayhan Can, 23.11.2017

A real factory. This is called professionalism;-
– Posted by Małgorzata Reszko, 24.11.2017

Agnieszka Dymura
Agnieszka Częstka

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie dołączył do grona eTwinnerów !

Nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do międzynarodowego programu eTwinning. Staliśmy się częścią wielkiej europejskiej społeczności, która z roku na rok się powiększa. Program eTwinning obejmuje ponad 500 tys. nauczycieli  i miliony uczniów z niemal 190 tys. szkół z całej Europy, a także krajów sąsiadujących.
W związku z tym, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, przystąpiliśmy do projektu: Christmas Card Exchange Project 2017 , do którego dołączyły ostatecznie 43 szkoły partnerskie (m.in.: szkoły z Francji, Włoch, Rumunii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec, Portugalii, Belgii, a także z Turcji).
Wymianę kartek zaproponowały Natalie Richardson z Wielkiej Brytanii oraz Georgia Dimitriakopoulou z Grecji,  a wyzwanie podjęły  klasy VI A, B i C. Kartki zostały wysłane, teraz niecierpliwie oczekujemy na życzenia skierowane dla nas i zastanawiamy się, jak opowiedzieć naszym nowym kolegom o polskich tradycjach bożonarodzeniowych…
Serdecznie dziękuję Dyrekcji Szkoły za wsparcie naszych działań w programie eTwinning, a także Radzie Rodziców za dofinansowanie projektu oraz zaangażowanie i pomoc przy organizacji warsztatów. Projekt  otwiera, mamy nadzieję, dłuuuuuugą listę  projektów edukacyjnych, w których będziemy uczestniczyć razem ze szkołami z całej Europy.                                                                        

Koordynator projektu
Agnieszka Dymura

Film z warsztatów

Certificate

Christmas Card Exchange Project 2017

W związku z tym, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, przystąpiliśmy do projektu międzynarodowego: Christmas Card Exchange Project 2017 . Do projektu na dzień dzisiejszy dołączyło już 74 partnerów z całej Europy i czekamy na więcej… Naszym zadaniem będzie wykonanie kartek świątecznych oraz życzeń w języku ojczystym i angielskim. Ponadto, uczniowie będą musieli przygotować informacje  o swoim kraju, szkole oraz tradycjach świątecznych w Polsce (również w języku angielskim).  Następnie wymienimy się adresami szkół i wyślemy sobie kartki. Z otrzymanych kartek powstanie wystawa podsumowująca projekt. Z niecierpliwością czekamy na ciekawe kartki od naszych zagranicznych partnerów. Efekty naszej pracy zostaną  opublikowane na stronie szkoły.

                                                      Nauczyciele realizujący projekt:
Agnieszka Dymura
Agnieszka Częstka