Konkurs czytelniczy

KONKURSY CZYTELNICZE KLAS IV-VI

  W dniach   17 -24 maja 2017r. w  Szkole Podstawowej w Szemudzie odbyły się konkursy czytelnicze sprawdzające znajomość lektur:

C.S. Lewis -,,Opowieści z Narnii- lew, czarownica i stara szafa” -dla klas IV;

  1. Korczakowska -,,Spotkanie nad morzem” -dla klas IV;
  2. Twain -,,Wakacje z Tomkiem Sawyerem” – dla klas V;
  3. Witchter -,,Dziewczynka z szóstego księżyca”– dla klas V;
  4. Jurgielewiczowa – ,,Ten obcy” – dla klas VI;
  5. Makuszyński – ,,Szatan z siódmej klasy” – dla klas VI.

Cele konkursu:

-zachęcenie uczniów do czytania,

-rozwijanie ciekawości czytelniczej uczniów,

-rozbudzanie zainteresowań literaturą dla  dzieci i młodzieży,

-pogłębianie umiejętności formułowania sądów i ocen na temat przeczytanej książki,

-sprawdzenie stopnia znajomości treści przeczytanej lektury

-promowanie literatury wśród młodych czytelników,

-kształtowanie umiejętności przekazywania przez dzieci zapamiętanych faktów z lektury,

-aktywizowanie uczniów poprzez uczestnictwo w konkursach.

W konkursach udział wzięło 70 uczniów naszej szkoły.

Komisja  wyłoniła następujących laureatów:

 Klasy IV: ,,Opowieści z Narnii – lew, czarownica i stara szafa…”                              

I miejsce:  Igor Stenka  kl. IV a

II miejsce: Kacper Nowak   kl. IV a

III miejsce: Kornelia Ziemann  kl. IVa

wyróżnienie –Mateusz Ptaszyński kl.IVa

   Klasy IV:  ,,Spotkanie nad morzem”

I miejsce:  Kacper Nowak   kl. IV a

II miejsce:  Dawid Korab    kl. IV a

III miejsce:  Aleksander Labuda  kl. IV a

wyróżnienie  – Nikodem Nejman kl. IVb

Klasy V:  ,, Przygody Tomka Sawyera”

I miejsce:  Oliwia Kwidzińska  kl. V c

II miejsce: Marta Hoppe  kl. V a

III miejsce: Małgorzata Polaszek   kl. V a

wyróżnienia  – Mateusz Grubba kl. Vc,  Barbara Samson  kl. Va

Klasy V: ,, Dziewczynka z szóstego księżyca”

I miejsce:  Zuzanna Sapletta  kl. V c

II miejsce: Małgorzata Kania  kl. V c

III miejsce: Oliwia Kwidzińska   kl. V a

wyróżnienie  – Martyna Gruba kl. Vc

Klasy VI :,, Szatan z siódmej klasy”

I miejsce: Julia Dunst  kl. VIc

II miejsce : Weronika Grubba  kl. VI b

III miejsce : Klaudia Piastowska ;  VIc

wyróżnienie  – Celina Jankszewska   kl. VIc

Klasy VI: ,, Ten obcy”

I miejsce: Julia Dunst  kl. VIc

II miejsce : Weronika Grubba  kl. VI b

III miejsce : Damian Pranczke ;  VIa

wyróżnienie  – Mateusz Wild   kl. VIa