Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z panią EWĄ CICHOCKĄ     

O AUTORCE

           Dziennikarka, autorka podróżniczych relacji publikowanych m.in. w Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej, Poznaj Świat, Wirtualnej Polsce. Uwielbia wyspy, wulkany i odkrywanie własnych szlaków. Pisze, fotografuje i gotuje. Zafascynowana jest Sycylią i Żuławami, które na przemian eksploruje od lat.
          Organizatorka i przewodniczka niebanalnych wyjazdów m.in. kobiecych wypraw z Fundacji Marka Kamińskiego tj. Robinson Crusoe była kobietą (na Mauritius) czy Wyspy z ognia (Sycylia). Inicjatorka plenerów, wystaw  i spotkań podróżniczych.
        Ostatnie lata poświęciła poznawaniu Sycylii, przemierzając wyspę wielokrotnie m.in. z grupą kobiet z Polski i Sycylii (projekt pt. Polak tu był), a także na lekturze wspomnień stamtąd polskich peregrynantów od Dantyszka do Mitoraja. Jako autorka trasy po Sycylii – śladami polskich artystów zaprezentowała ją publicznie podczas gdyńskich KOLOSÓW.
        Sycylia i jej związki z polską literaturą i sztuką to temat, który prezentuje w swoich publikacjach oraz podczas wystaw dokumentacyjno – fotograficznych (m.in. w Muzeum Iwaszkiewiczów w Stawisku, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku i Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego), a także podczas wystąpień na konferencjach naukowych.
        Jest także autorką zbioru wierszyków dla dzieci, opartych na mitach sycylijskich pt.” RYMOWANKI SYCYLIANKI czyli mity z Wyspy Słońca”. 
        8 maja, w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, uczniowie klas IVa i Vb uczestniczyli w spotkaniu z  panią Ewą Cichocką.  Spotkanie miało formę warsztatów mitologicznych.  Uczniowie poznali legendarne nimfy i potwory z Sycylii.  Obejrzeli kilka starożytnych mitów w wersji animowanej i wysłuchali autorskiego wykonania wierszyków ze zbioru „RYMOWANKI SYCYLIANKI czyli mity z Wyspy Słońca”. 
      Ostatnim punktem spotkania było wykonanie prac plastycznych inspirowanych RYMOWANKAMI.