Książki, które zmieniają świat

1 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Szemudzie w ramach projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” odbyło się spotkanie autorskie pod hasłem „Książki, które zmieniają świat”. 
Odwiedziła nas Pani Sylwia Pangsy Kania, mieszkanka naszej gminy, która napisała książki dla dzieci. Uczniom klasy Va opowiadała, kiedy i dlaczego zaczęła pisać, jak powstają książki, jaką rolę mogą pełnić.
Pani Sylwia to wspaniała, ciepła osoba, kochająca ludzi. Jest mamą czworga dzieci. Pracuje zawodowo jako wykładowca na Uniwersytecie  Gdańskim. Mimo wielu zajęć, ma czas na działalność charytatywną. Książki napisała z potrzeby serca, aby pomóc najmłodszym przejść najtrudniejsze chwile w życiu. Cały dochód ze sprzedaży książek przeznaczono na potrzeby dzieci – pacjentów hospicjów, szpitalnych oddziałów onkologicznych oraz dzieci – sieroty.
Pani Sylwia Pangsy Kania jest autorką książek:
„Księżniczka Polinka”, „Bajki pełne dobra i miłości”, „Dla dzieci od dzieci”, Dziesięć Przykazań w opowiadaniach dla dzieci”.
Po jednym egzemplarzu każdej z tych książek przekazała naszej szkolnej bibliotece.
Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nimi, a także do ich zakupu. Na pewno będą miłym prezentem pod choinkę, zwłaszcza, że uszczęśliwiają podwójnie.

Prezentacja książek, które zmieniają świat