W ostatnim tygodniu kwietnia uczniowie klasy 2b stali się pilnymi uczestnikami warsztatów edukacyjnych na temat spektrum autyzmu. Gościnnie odwiedziły nas Panie z Stowarzyszenia Autyzm - Wejherowo, Pani Beata Roszman i Karolina Bławat-Mienik, które poprowadziły dla nas niezwykle pouczające i wartościowe spotkanie.
Cele zajęć
Głównym celem naszych zajęć było zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób ze spektrum autyzmu oraz uświadomienie dzieciom, poprzez doświadczenia, znaczenia zmysłów dla człowieka.
Warsztaty edukacyjne
Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać tajniki życia osób z autyzmem. Dzieci brały udział w różnorodnych ćwiczeniach i zabawach, które pozwoliły im lepiej zrozumieć codzienne wyzwania, z jakimi borykają się ich rówieśnicy ze spektrum autyzmu.
Rozwój empatii
Podczas zajęć dzieci rozwijały empatię oraz umiejętność zrozumienia innych osób. Ćwiczenia praktyczne pozwoliły im zobaczyć świat oczami innych oraz zrozumieć, jak ważne jest akceptowanie i szacunek dla różnorodności.
Zmysły a codzienne życie
W ramach warsztatów uczniowie mieli także okazję dowiedzieć się, jakie znaczenie w codziennym życiu ma prawidłowe funkcjonowanie zmysłów. Dzięki praktycznym doświadczeniom dzieci lepiej zrozumiały, jakie wyzwania mogą napotykać osoby ze spektrum autyzmu, które mogą mieć nadwrażliwość na bodźce z otoczenia.
Podsumowanie
Dzień Świadomości Autyzmu stał się w klasie 2b nie tylko okazją do nauki, ale przede wszystkim do rozwijania empatii i zrozumienia dla osób ze spektrum autyzmu. Warsztaty edukacyjne były doskonałą okazją do integracji społecznej oraz budowania więzi między uczniami.
Zespół Nauczycielski klasy 2b
Marta Pranczk oraz Mateusz Gruba
Kliknij GALERIA
84-217 Szemud
Szkolna 4