Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

SZKOLNY KONKURS DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI

 SZKOLNY KONKURS DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 24.11.2020. w naszej szkole odbył się finał szkolnego konkursu historycznego „Drogi do niepodległości”. Taki konkurs w naszej szkole przeprowadzamy od kilku lat, w tym roku jednak, ze względu na epidemię, konieczne było wprowadzenie kilku zmian w formule konkursu, tak aby uczniowie mogli uczestniczyć w nim online.
Głównym celem konkursu było „Pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej wśród młodzieży na temat wielkich Polaków oraz losów naszej Ojczyzny od rozbiorów do ukształtowania się II RP.”
Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące historii Polski od rozbiorów do 1921 roku, czyli czas walki Polaków o niepodległość oraz najważniejsze wydarzenia z czasu kształtowania się polskiej państwowości.
W konkursie brały udział 4- osobowe zespoły z klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Szemudzie. Uczestnicy konkursu rywalizowali zespołowo w trzech kategoriach (rundach konkursu):

  1. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat „Wybitni bohaterowie polscy i ich znaczenie dla dziejów państwa i narodu polskiego”, gdzie trzeba było przedstawić wydarzenie związane z walką Polaków o niepodległość, przebieg wybranej bitwy lub biogram osoby/ osób, które miały swoje zasługi dla Polski.
  2. Drużyny musiały wykonać pracę plastyczną w kategorii plakat bądź rysunek, dowolną techniką, która mogła zawierać portret, sceny bitewne lub inną tematykę, a także fragmenty tekstu, biografie, dokumenty i inne informacje.
  3. Drużyny rywalizowały w znajomości faktów historycznych z czasów walki Polaków o niepodległość oraz kształtowania się polskiej państwowości. Ze względu na epidemię drużyny rozwiązywały quiz online, przy pomocy aplikacji Kahoot! z podglądem przez google.meet.

Po podliczeniu wyników konkursu we wszystkich trzech rundach, najlepsza okazała się drużyna z klasy VIIc (Julia Łaga, Julia Pastalenz, Paulina Wick, Oliwia Jarosz), drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy VIIIa (Dawid Korab, Julia Miotk, Jakub Klecha, Alicja Mejer), miejsce trzecie- klasa VIIb (Hanna Sapletta, Roksana Halman i Anna Potrykus).
Gratulujemy uczniom wspaniałego przygotowania i mamy nadzieję, że wiedza o czasie walki Polaków o niepodległość nie zaginie. Jak powiedział Józef Piłsudski- jeden z twórców polskiej niepodległości: „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”
Dlatego dobrze, że nasza młodzież pamięta o ludziach i wydarzeniach, które doprowadziły do powrotu Polski na mapy świata.

Irena Zalewska
Dorota Penkowska- Hoppe

Prezentacja

Prezentacja

Prezentacja

FILM

Data dodania: 2020-12-01 18:31:22
Data edycji: 2020-12-01 20:39:18
Ilość wyświetleń: 1020

Konkursy

Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej
Więcej informacji

ERASMUS PLUS

Erasmus + Corner
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Potrzebne informacje oraz dokumenty
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej