Mecze matematyczne

W bieżącym roku szkolnym  uczniowie naszej szkoły biorą udział w III edycji Pomorskich Meczów Matematycznych.  Zawodnicy startują w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Mecz matematyczny to jedyny w swoim rodzaju drużynowy konkurs matematyczny, który polega na prezentacji pełnych rozumowań matematycznych, jest żywą i pełną emocji lekcją matematyki dla wszystkich – zarówno uczestników jak i obserwatorów. Angażuje emocje, a zwycięstwo zależy nie tylko od wiedzy matematycznej, ale w znacznej mierze także od przyjętej strategii rozgrywki.
Dnia 28 listopada 2017 roku rozegraliśmy swój pierwszy mecz. Naszym przeciwnikiem była drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie. Obydwa zespoły wykazały się znakomitą umiejętnością rozwiązywania zadań matematycznych, znajomością zasad i regulaminu meczu.  I tak, po bardzo wyrównanej walce, mecz zakończył się wynikiem 26:27 dla drużyny ze szkoły w Redzie.
13 grudnia 2017 roku odbył się nasz drugi mecz w fazie grupowej. Tym razem zawody miały miejsce w Szkole Podstawowej w Leśniewie. Po emocjonującej rozgrywce, wygraliśmy mecz, który zakończył się  wynikiem 27:20.
18 stycznia 2018 roku czeka nas ostatni mecz, na który zapraszamy do nas drużynę ze szkoły w Bolszewie. Wszystkim uczniom bardzo polecamy tę formę rozwijania swoich zdolności, gdyż każdy mecz to nie tylko rywalizacja, ale także fantastyczna okazja by nauczyć się czegoś nowego, by zdobyć doświadczenia w publicznych wystąpieniach oraz prezentowaniu własnych racji.
Skład drużyny Szkoły Podstawowej:

 1. Jakub Kukułowicz – kapitan (I i II mecz)
 2. Maciej Lewandowski (I i II mecz)
 3. Damian Pranczke (I i II mecz)
 4. Julia Czoska (I i II mecz)
 5. Julia Dunst (I i II mecz)
 6. Celina Janiszewska (I i II mecz)
 7. Przemysław Wentk (I i II mecz)
 8. Mateusz Langa (I i II mecz)
 9. Kacper Obiegło (I mecz)
 10. Cezary Stolz (I mecz)
 11. Oliwia Kwidzińska (II mecz)
 12. Mateusz Porębski (II mecz)

Opiekun drużyny: Dorota Urbaniak