Osiągnięcia uczniów

I Gminny Konkurs Frazeologiczny

Laureatami I Gminnego Konkursu Frazeologicznego zostali:

I miejsce – Dominika Frankowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szemudzie

II miejsce – Dominika Dopke z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szemudzie

III miejsce – Dominik Cyman ze Społecznego Gimnazjum Dobrzewino-Karczemki

VIII Gminny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych

W czwartek 12 kwietnia 2018 r. na hali widowiskowo-sportowej w Szemudzie po raz VIII odbył się Gminny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych pod nazwą „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”. Główne cele imprezy to: zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu, możliwość sprawdzania własnych umiejętności, wdrażanie do szlachetnej rywalizacji sportowej oraz przestrzegania zasady „fair play”.
Turniej adresowany jest do najmłodszych uczniów: tj. dzieci z klas I – III.
W 12 konkurencjach (m.in.: skoki przez przeszkody, prowadzenie piłki slalomem, rzuty do celu, „wyścig narciarski”) zmierzyły się ze sobą dzieci z 7 szkół naszej gminy:
Szkoła Podstawowa z Jeleńskiej Huty

Szkoła Podstawowa z Łebna

Szkoła Podstawowa z Koleczkowa

Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi z Kielna

Społeczna Szkoła Podstawowa Dobrzewino-Karczemki

Szkoła Podstawowa z Bojana

Szkoła Podstawowa z Szemuda

Mali sportowcy wykazali się nie lada siłą, szybkością, zwinnością oraz umiejętnością pracy w drużynie. Zabawie towarzyszył dobry humor, który udzielił się również publiczności dopingującej swoich faworytów.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
              I miejsce SP Kielno
              II miejsce SP Bojano
              III miejsce SP Szemud

Dziękujemy komisji w składzie: pan Jacek Nawrotny – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych,  pan Tomasz Stein – dyrektor GCKSiR w Szemudzie oraz pan Szymon Lachowicz – nauczyciel wychowania fizycznego z SP Kielno, za czuwanie nad prawidłowością przebiegu turnieju. Gratulujemy wygranej, dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą, wspólną zabawę i zapraszamy za rok!!!

                                                                                              organizatorzy, nauczyciele SP Szemud
Lucyna Trzeciak
Patrycja Struck

III Pomorskim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji.

14 marca uczniowie klas siódmych- Hubert Hewelt i Julia Neubert reprezentowali naszą szkołę w III Pomorskim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji. Konkurs odbył się w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Honorowy Patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk. W finale zmagań z nawigacją wzięło udział 47 uczniów pomorskich szkół podstawowych. Nagrodą specjalną jest udział w „Rejsie do granic” na żaglowcu Zawisza Czarny. Zadania wymagały od uczniów między innymi umiejętności posługiwania się przyrządami nawigacyjnymi, precyzji wykreślania kursu na mapie morskiej oraz umiejętności szybkiego liczenia. Bardzo dobrze zaprezentował się Hubert Hewelt, który obecnie znajduję się na liście rezerwowych w „Rejsie do granic”.

Opiekunowie uczniów
Anna Damps i Anna Nowak

Rejonowy Konkurs Biblijny

W piątek 9 marca 2018 odbył się rejonowy etap konkursu biblijnego, w którym nasza uczennica Marta Wicka zdobyła 2 miejsce!.

Gratulujemy sukcesu!

II Powiatowy Konkurs Recytatorski

22 lutego  2018 r.  odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski pt.”Trudne wierszyki łamiące języki”. Wzięło w nim udział czworo uczniów z  klasy III B. Wyróżnienie otrzymali: Dorota Dunst za wiersz pt.”Krótka rozmowa o metodzie”L.J. Kerna oraz Kajetan Rzepka za wiersz pt.”Dzień dobry królu Zygmuncie” autorstwa Wandy Chotomskiej.   ​

     

          ​

      

Dziś tj. 18.12.2017 udany dzień dla zespołu „KRÔSNIÃTA” zajęliśmy I miejsce w XIII Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej – etap gminny.

Sabina Kwidzińska

 

Uczniowie klasy II a pod nazwą „Wesoła Gromadka” zajęli I miejsce w XII Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych Szemud 2017 wystawiając przedstawienie pt. „W oczekiwaniu na św. Mikołaja” oraz zdobyli nagrodę publiczności podczas Szemudzkich Targów Artystycznych, które odbyły się 10 grudnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Szemudzie.

Sabina Kwidzińska

Doczekaliśmy się wyników za udział w konkursie plastyczno-fotograficzno-filmowym pt. „Uzależnienia XXI wieku”. Trud i wysiłek włożone w wykonanie zadań konkursowych zostały docenione, bowiem podczas uroczystej gali wręczania nagród, która odbyła się 27 listopada br. w Wejherowie;  decyzją jury zajęliśmy następujące miejsca w wybranych kategoriach:

 Praca plastyczna w kategorii klas I – III:                                                                                                                                                         
II miejsce – Agata Malinowska z kl. II b
                          Karol Bieszke z kl. III b

III miejsce – Inga Lieske z kl. III b

Wyróżnienie – Oliwia Samp z kl. III a

Praca plastyczna w kategorii klas IV – VII: 

Wyróżnienie – Przemysław Pallach z kl. V a

Kategoria film:

Wyróżnienie – dla Julii Dunst, Celiny Janiszewskiej, Magdaleny Maciejewskiej – uczennic z klasy VII c oraz dla Michała Maciejewskiego ucznia klasy III gimnazjum.                                   
Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i gratuluję pomysłowości a laureatom sukcesu!

Szkolny koordynator konkursu: Wioleta Roda

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie odbył się GMINNY KONKURS PAPIESKI.
Naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna:
Sandra Ptach  z kl. IV a
Karolina Porębska z kl. V a
Julia Bladowska z kl. VI a
W konkursie wzięło udział siedem zespołów ze szkół podstawowych.
Nasze uczennice wykazały się ogromną wiedzą i znajomością zagadnień z zakresu życia, pielgrzymek oraz pontyfikatu Jana Pawła II  i  zajęły  II MIEJSCE.
W konkursie plastycznym również godnie reprezentowałyśmy naszą szkołę. W ciągu godziny dzieci wykonywały prace, które potem oceniła komisja.
W kategorii kl. 0 – Maja Hartyn – Leszczyńska III miejsce
W kategorii kl. I – Łucja Kochańska   I miejsce
W kategorii kl. II – Zuzia Hartyn – Leszczyńska III miejsce
W kategorii kl. III – Dorota Dunst  II miejsce.
W konkursie recytatorskim udział wzięły:
Małgorzata Kania z kl. VI c
Julia Dunst z kl. VII c
Anna Pietrzykowska z kl. gim. II c, która zajęła II miejsce.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy i upominki.                                                                   

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

W środę 10.10.2017r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Szemudzie odbył kolejny turniej gry w szachy z cyklu Igrzysk Dzieci. Tym razem były to już Półfinały Wojewódzkie, gdzie do rywalizacji stanęły drużyny z czterech powiatów: Kartuzki, Pucki, Lęborski i Wejherowski. Powiat Wejherowski reprezentowali uczniowie naszej szkoły. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie nasza drużyna zajęła  III miejsce, co jest dużym sukcesem tego zespołu. W ostatecznej punktacji I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z Kartuz, a  II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Dębogórza.
Skład drużyny SP Szemud:

  1. Oliwia Kwidzińska
  2. Kacper Nowak
  3. Hanna Sapletta
  4. Zuzanna Sapletta

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie sportowej!!!
Opiekun-Grzegorz Lasowski

W środę 04.10.2017r. w SP 6 w Wejherowie odbyły się Drużynowe Igrzyska Powiatu Wejherowskiego w Szachy. Jako zwycięzca zawodów gminnych nasza szkoła podstawowa również się do tych zawodów zakwalifikowała.  Po odbyciu pięciu pojedynków i podliczeniu punktów miło mi poinformować, iż uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w powiecie, a tym samym mają prawo startu w półfinałach wojewódzkich. Drugie miejsce zajęła SP 9 z Rumi, natomiast trzecie miejsce zajęła SP 6 z Wejherowa. Gratulujemy całej drużynie, która wystąpiła w następującym składzie:

  1. Zuzanna Sapletta
  2. Hanna Sapletta
  3. Oliwia Kwidzińska
  4. Kacper Nowak

                             Opiekun-Grzegorz Lasowski

Gminny Turniej w Szachy!!!

W piątek 29.09.2017r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Karczemkach odbył się Gminny Turniej gry w Szachy. Reprezentanci naszej Szkoły również wzięli udział w tych zawodach. W zawodach uczestniczyła także Szkoła Podstawowa z Karczemek i Bojana. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Nasi uczniowie wygrali dwa pojedynki i tym samym zajęli pierwsze miejsce. W związku z tym nasi reprezentanci będą reprezentować Gminę Szemud na zawodach powiatowych, które odbędą się w Wejherowie w środę 05.10.2017r.
Szkołę Podstawową w Szemudzie reprezentowali:
1. Zuzanna Sapletta
2. Hanna Sapletta
3. Oliwia Kwidzińska
4. Kacper Nowak

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Grzegorz Lasowski-opiekun