Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ III DEBATA PT. PATRIOTYZM DAWNIEJ I DZIŚ

101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ  III DEBATA PT. PATRIOTYZM DAWNIEJ I DZIŚ

Dnia 7.11.2019 w Hali Sportowej w Szemudzie odbyła się uroczystość upamiętniająca 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenie  uświetniła obecność  zaproszonych gości, m.in.:  Pana Ryszarda Kalkowskiego- wójta gminy Szemud, pani Beaty Wolak -pracownika Pomorskiego Kuratorium Oświaty,   Pana Józefa Reszke -przewodniczącego Rady Powiatu Wejherowskiego, Księdza dr hab.  Roberat  Kaczorowskiego - proboszcza parafii w Szemudzie, profesora Tadeusza Stegnera -pracownika katedry historii UG, Pana dr Przemysława Ruchlewskiego- przedstawiciela Europejskiego Centrum Solidarności, Pana Ireneusza Szwedy  – doradcy wojewody pomorskiego, pani Iwona Stenki -pracownika Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, Pana Kazimierza Hermana -przewodniczącego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, dyrektorów szkół z gminy Szemud.                                                                                                                                                

Ceremonia  była znakomitym pretekstem do zastanowienia się nad tym, czym dla nas jest patriotyzm? Jak czynami pokazać miłość do ojczyzny? Czy wystarczy przestrzegać prawa, płacić podatki, rzetelnie pracować, brać udział wyborach, świętować ważne dla naszego państwa rocznice? Jak kochać Ojczyznę w czasach kosmopolityzmu? Zaproszeni goście odpowiadali  na pytania z bardzo dużym zaangażowaniem. W czasie debaty uczniowie prezentowali filmy, w których zawarli odpowiedź na pytanie „Czym dla nich jest patriotyzm?”. 

Spotkanie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego oraz inscenizacji pt.” Strofy o ojczyźnie” przygotowanej przez panie: Ewę Kurowską, Iwonę Wojciechowską oraz uczniów klas ósmych. Chórzyści przygotowani przez panią Beatę Geffroy i pana Tomasza Beckera dodali charakteru i nastroju temu przedstawieniu.

Podsumowaniem wszystkich działań związanych z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę było wręczenie nagród przez panią Aleksandrę Perz -przewodniczącą Rady Gminy Szemud za udział w gminnym konkursie historycznym „Razem dla Niepodległej”. Działania szkolne podsumowała  pani Dorota Penkowska -Hoppe wręczając nagrody w następujących konkursach: plastycznym„Patriotyzm dawniej i dziś” organizowanym przez panią Martę Dudę, wiedzy historycznej „ Drogi do Niepodległości” organizowanym przez  panią Irenę Zalewską oraz filmowym organizowany przez panią Patrycję Struck i Dorotę  Penkowską-Hoppe.

To był niezwykły czas, w którym pokazaliśmy jak ważna jest dla nas ojczyzna, jak ważne jest budowanie wśród młodych ludzi postaw świadomych obywateli.

 

Kliknij GALERIA

Data dodania: 2019-11-13 17:45:50
Data edycji: 2019-11-18 22:19:18
Ilość wyświetleń: 125

Konkursy

Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej
Więcej informacji

ERASMUS PLUS

Let's make SENse of school - how to identify and help students with SEN - Special Educational Needs
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Potrzebne informacje oraz dokumenty
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook