Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Chór Batuta

„Batuta” - patriotycznie!

07 listopada 2019 roku chór „Batuta” wystąpił w programie artystycznym poświęconym naszemu narodowemu świętu – Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Podniośle zabrzmiała hymniczna pieśń „Cześć polskiej ziemi, cześć”. Przypomnieliśmy także niezwykle piękny i wymowny utwór „Ojczyzno ma”.

Partyzanckie „Przybyli ułani pod okienko” wykonaliśmy z dodatkowym efektem stereo, ponieważ po jednej stronie sceny śpiewał chór „Kamertonki” a po drugiej - „Batuta”.

Brawo dla chórzystów za zaangażowany udział w koncercie oraz piękne i podniosłe wykonania polskich pieśni patriotycznych.
 

Kliknij GALERIA

Zespół "Batuta" podczas Konkursu Piosenki Polskiej

18 października chórzyści wystąpili jako support wokalny Konkursu Piosenki Polskiej zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Szemudzie.
Była to wspaniała okazja, aby zaprezentować się przed publicznością. Czym więcej sposobności ku takim występom, tym chór radzi sobie lepiej na scenie.
"Batuta" wykonała pięknie piosenki Anny Jantar, które także doskonale wpisały się w tematykę Konkursu.
Dziękujemy za zaproszenie Pani Dyrektor Iwonie Piastowskiej, słodki poczęstunek, pamiątkowe notatniki i miłą atmosferę spotkania.

 

Kliknij GALERIA

Trzeciego grudnia 2018 roku podejmowaliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości – nauczycieli z Grecji, Rumunii, Szwecji, Litwy oraz Portugalii biorących udział w wyjeździe szkoleniowym w ramach programu „Erasmus +”.

Wyróżnieniem dla chóru „Batuta” była możliwość zaprezentowania podczas spotkania powitalnego kilku kolęd i pastorałek w języku polskim oraz angielskim. Chór oraz soliści spisali się wspaniale, a miłe słowa ze strony publiczności podkreślające wysoki poziom artystyczny zespołu, stanowią zachętę do podejmowania się kolejnych wyzwań wokalnych.

Kliknij GALERIA

 

23 stycznia chór „Batuta” skorzystał z zaproszenia p. Katarzyny Mitkiewicz i wystąpił z koncertem kolęd dla pensjonariuszy Domu Seniora w Szemudzie. Dla dzieci i młodzieży, którzy z ogromnym zapałem zaśpiewali polskie kolędy, był to także moment zadumy nad uciekającym czasem. Pensjonariusze byli wzruszeni, chętnie przyłączyli się do chóralnego kolędowania i odprowadzili nas aż do drzwi – wciąż ze śpiewem na ustach. Dziękujemy, że mogliśmy Seniorom sprawić radość. Chętnie wrócimy wiosną z kolejnym koncertem!

Kliknij GALERIA

 

Data dodania: 2019-10-16 21:25:22
Data edycji: 2019-11-13 17:39:30
Ilość wyświetleń: 517

Konkursy

Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej
Więcej informacji

ERASMUS PLUS

Erasmus + Corner
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Potrzebne informacje oraz dokumenty
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook