Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole

Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce świętowano Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszani są wszyscy bez względu na wiek. #CodeWeek2019 to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu.
Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Europejski Tygodniu Kodowania. Najmłodszą klasą naszej szkoły, która bawiła się z jesiennym kodowaniem była klasa 3a. Uczniowie otrzymali karty z tajemniczym kodem. Po pokolorowaniu wskazanych pól naszym oczom ukazały się jesienne obrazki. Odszyfrowywanie zadania wzbudzało wiele emocji, pojawiły się elementy współzawodnictwa a nawet współpracy. Zabawa z kodowaniem wszystkim się spodobała i na pewno będziemy wracać do podobnych zadań.
W klasach starszych z kodowaniem na lekcjach matematyki zmierzyły się klasy 4c, 5b, 5c, 6a oraz 7c. Uczniowie pracowali z kodowaniem podczas różnych tematów np. symetrie, dodawanie pisemne, mnożenie pisemne, działania na liczbach ujemnych oraz tabliczka mnożenia. Uczniowie klas podobnie jak ich młodsi koledzy świetnie się bawili podczas tych lekcji i ćwiczyli bieżący materiał.

 

Kliknij GALERIA

Data dodania: 2019-10-28 18:26:46
Data edycji: 2019-10-28 18:33:24
Ilość wyświetleń: 135

Konkursy

Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej
Więcej informacji

ERASMUS PLUS

Let's make SENse of school - how to identify and help students with SEN - Special Educational Needs
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Potrzebne informacje oraz dokumenty
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook