Podkreślenie linków
Reset
Reset

FINAŁ WOJEWÓDZKI W SZACHACH

Prabuty-miasto w południowo-wschodniej części województwa pomorskiego, liczące ok. 9 tyś. Mieszkańców (150 km od Szemuda). To właśnie tam  20 października odbył się finał wojewódzki w szachach (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Licealiada). Nasza szkoła wystąpiła w kat. „ Igrzyska Dzieci”. Mogliśmy uczestniczyć w tych zawodach , ponieważ wygraliśmy wszystkie zawody niższego szczebla. W kat. „ Igrzysk Dzieci” wystąpiły następujące  szkoły: SP79 Gdańsk, SP 11 Tczew, SP Kwakowo, SPOMS Kwidzyn, KSN Pruszcz Gdański i ZSP Szemud. Jak zwykle turniej został rozegrany systemem ‘Każdy z każdym”. Wygraliśmy dwa pojedynki, dwa przegraliśmy i jeden zremisowaliśmy. To spowodowało, że jako jedyna szkoła wiejska znaleźliśmy się na podium tych zawodów. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w turnieju. I miejsce zajęła SP79 Gdańsk, II miejsce zajęła SP 11 Tczew. Nagrody wręczał Burmistrz Prabut p. Marek Szulc.
Nie byłoby tak znaczącego sukcesu , gdyby nie ciężka praca uczniów, wiele godzin spędzonych przy szachownicy. Jest to kolejny z bardzo dobrych wyników ostatnich lat szachistów naszej szkoły i  naszej Gminy, jeśli chodzi o sport szkolny. W tym miejscu należą się podziękowania uczniom, rodzicom i trenerom.
W imieniu Dyrekcji Szkoły gratulujemy osiągnięcia tak wspaniałego wyniku i mamy nadzieję, że będziecie dalej rozwijać swoje zdolności w tej dyscyplinie sportu. Jesteście przykładem dla innych, że warto grać w  „ Królewską Grę”.

Kolejność na szachownicy ( 1-4 ):