Czcionka:

A+A-

Kontrast:

INNOWACJA PEDAGOGICZNA CLASS DOJO W ZSP SZEMUD

INNOWACJA PEDAGOGICZNA CLASS DOJO W ZSP SZEMUD

W  pracy wychowawczej  nauczyciel  musi szukać  wciąż nowych rozwiązań, aby zachęcić uczniów do przestrzegania klasowych i szkolnych zasad, aktywności podczas zajęć, kulturalnego zachowania, a ambitnym  dzieciom umożliwić  systematyczny rozwój.
W związku z powyższym zrodził się pomysł innowacji pedagogicznej „Class Dojo – system oceny zachowania uczniów”, która została wprowadzona od września 2020 roku w klasie 3 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Szemudzie w oparciu o platformę Class Dojo. Autorami innowacji jest Małgorzata Żebrowska – nauczyciel języka angielskiego oraz Mateusz Gruba – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Jest to narzędzie niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych, a jego elementy stosowane były w tej klasie od kilku miesięcy. To projekt bardzo atrakcyjny dla uczniów, a  dla nauczycieli szybki sposób sprawdzenia i monitorowania zachowań dzieci. Class Dojo  to idealne narzędzie do utrzymania dyscypliny w klasie, nagradzania punktami pozytywnymi i wyciągania konsekwencji punktami negatywnymi zachowania uczniów, a przede wszystkim motywowania ich do aktywnego uczestniczenia w zajęciach.
ClassDojo to interaktywny dziennik zachowania. Ma wspomóc nauczycieli w pracy nad zachowaniem uczniów, pomóc szybko zareagować na to, co się dzieje w klasie i utrzymać  dyscyplinę w trakcie zajęć. Dla uczniów ma być systemem motywacyjnym do pracy nad sobą i nad osiąganymi wynikami. Aplikacja bazuje na awatarkach i błyskawicznej informacji zwrotnej nauczycieli. Odbywa się w przyjaznej formie, a informacje można na bieżąco współdzielić z rodzicami.
Każdy uczeń w aplikacji wybiera swojego osobistego awatara - zabawnego stworka, które wyświetla się obok jego imienia i towarzyszą mu podczas pracy nad zachowaniem.
Wykorzystywanie tej platformy działa na uczniów mobilizująco, uczniowie uczą się samokontroli, a przy tym dobrze się bawią. Awatarki towarzyszom dzieciom każdego dnia w szkole.

Mateusz Gruba
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w ZSP Szemud

 

Data dodania: 2021-07-01 11:18:34
Data edycji: 2021-07-01 11:20:18
Ilość wyświetleń: 92

Konkursy

Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej
Więcej informacji

ERASMUS PLUS

Erasmus + Corner
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Potrzebne informacje oraz dokumenty
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook