Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

SUKCES AKCJI ZBIÓRKI MAKULATURY

„Jesteśmy EKO i to nam się opłaca” – to hasło, które przyświeca uczniom SP w Szemudzie od dwóch lat. Rozpoczynając zbiórkę makulatury założyliśmy, że dochód ze sprzedaży surowca przeznaczony będzie na zakup sprzętu rekreacyjnego dla dzieci. Pomysł okazał się być trafiony, ponieważ młodzież, a szczególnie rodzice bardzo się zaangażowali. Każdorazowo w zbiórce oddawaliśmy do skupu po kilka ton makulatury.
W ubiegłym roku szkolnym 2018/19 zgromadziliśmy kwotę, która pozwoliła za zakup stołu do gry w „piłkarzyki” oraz wygodnych foteli, dając możliwość stworzenia w szkole strefy relaksu i ciszy.
Wszystko odbywa się za zgodą i w porozumieniu z Radą Rodziców, która popiera nasze pomysły i działania również wsparciem finansowym (pięć foteli sfinansowaliśmy my, a pięć Rada Rodziców).
Pragniemy również bardzo podziękować wszystkim rodzicom, którzy pomagają swoim pociechom gromadzić, pakować i w końcu przywozić makulaturę. Wiemy z relacji uczniów, że często w zbiórkę zaangażowana jest cała rodzina, od dziadków po wujostwo.
W tym roku szkolnym znowu ruszamy z akcją, więc zapraszamy wszystkich chętnych. Mamy nadzieję, że uczestników przybędzie, zważywszy na fakt, że punkt skupu obniżył wypłacaną sumę za kilogram z 15gr do 10 gr☹.

Organizatorzy
P.Struck,
B.Ziemann-Pietrzykowska

Data dodania: 2019-10-06 17:34:31
Data edycji: 2019-10-06 17:34:45
Ilość wyświetleń: 78

Konkursy

Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej
Więcej informacji

ERASMUS PLUS

Let's make SENse of school - how to identify and help students with SEN - Special Educational Needs
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Potrzebne informacje oraz dokumenty
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook