Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

SZKOLNY KONKURS - DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI

SZKOLNY KONKURS - DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 7.11.2023. w naszej szkole odbył się finał szkolnego konkursu historycznego „Drogi do niepodległości”. Taki konkurs w naszej szkole przeprowadzamy od kilku lat. Głównym celem konkursu było „Pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej wśród młodzieży na temat wielkich Polaków oraz losów naszej Ojczyzny od rozbiorów do ukształtowania się II RP.”
Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące historii Polski od rozbiorów do 1921 roku, czyli czas walki Polaków o niepodległość oraz najważniejsze wydarzenia z czasu kształtowania się polskiej państwowości.
W konkursie brały udział 4- osobowe zespoły z klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Szemudzie. Uczestnicy konkursu rywalizowali zespołowo w trzech kategoriach (rundach konkursu):

  1. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat: „Najważniejsze wydarzenia z historii Polski w latach 1772-1921 i ich znaczenie dla dziejów państwa i narodu polskiego”- gdzie trzeba było przedstawić wydarzenie związane z walką Polaków o niepodległość, przebieg wybranej bitwy lub biogram osoby/ osób, które miały swoje zasługi dla Polski.
  2. Drużyny musiały wykonać pracę plastyczną w kategorii plakat bądź rysunek, dowolną techniką, która mogła zawierać portret, sceny bitewne lub inną tematykę, a także fragmenty tekstu, biografie, dokumenty i inne informacje.
  3. Drużyny rywalizowały w znajomości faktów historycznych z czasów walki Polaków o niepodległość oraz kształtowania się polskiej państwowości. Drużyny rozwiązywały quiz online, przy pomocy aplikacji Kahoot.

Po podliczeniu wyników konkursu we wszystkich trzech rundach, najlepsza okazała się drużyna z klasy VIIIb, drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy VIIa, miejsce trzecie- klasa VIIb.
Gratulujemy uczniom wspaniałego przygotowania i mamy nadzieję, że wiedza o czasie walki Polaków o niepodległość nie zaginie. Dobrze, że nasza młodzież pamięta o ludziach i wydarzeniach, które doprowadziły do powrotu Polski na mapy świata.

Kliknij GALERIA

Data dodania: 2023-11-08 19:01:23
Data edycji: 2023-11-15 20:57:25
Ilość wyświetleń: 128

Konkursy

Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej
Więcej informacji

ERASMUS PLUS

Erasmus + Corner
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Potrzebne informacje oraz dokumenty
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej