Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Tym razem witamy lato w Grabowcu - Na wysokiej górce

Tym razem witamy lato w Grabowcu - Na wysokiej górce

Tym razem witamy lato w Grabowcu „Na wysokiej górce”

W dniach 22-23 czerwca 2022 r. uczniowie klasy  IV a, pod opieką wychowawczyni Ewy Kurowskiej oraz p. Beaty Ziemann-Pietrzykowskiej, spędzili dwa wspaniałe dni w gościnnej zagrodzie pani Małgorzaty Wyppich  „Na wysokiej górce”. Dzieci jakoś szczególnie upodobały sobie to miejsce, gdyż była to ich trzecia wizyta. Jak sami mówią: „Takiej herbaty nie ma nigdzie”. I ta smakowita pizza! Nie ma sobie równych, nawet w jej ojczyźnie czyli we Włoszech.

Dzieci rozpoczęły wycieczkę od przejazdu do przystanku Czarna Dabrowa, a potem  pieszej wędrówki przez las, który kryje w sobie wiele niespodzianek i atrakcji. Szły, kierując się mapą. Po drodze podziwiały wspaniały dąb – pomnik przyrody, Monaster Najświętszej Dziewicy na Pustyni, źródełko. Obserwowały różne gatunki drzew, roślin. Przemierzyły prawie 8 kilometrów. Po osiągnięciu celu, zakwaterowały się i miały czas na regenerację. Po posiłku zajmowały się pracami ręcznymi. Każdy miał możliwość przygotowania upominku dla taty. Były to drewniane stojaczki na narzędzia lub przybory. Popołudnie uprzyjemniła nam wizyta p. Jolanty Dampc – wychowawczyni z klas I – II.

Wieczór też przyniósł wiele atrakcji. Uczniowie wraz z opiekunami grali w dwa ognie, przeciąganie liny. Piekli  kiełbaski przy ognisku. Kiedy słońce już zaszło, wybraliśmy się do lasu w poszukiwaniu „leśnej ciszy”, którą „zakłócił” solowy koncert mieszkańca jeziorka.

 Po tak aktywnym dniu trudno było zasnąć, ale udało się. Następny -  czekał z nowymi wyzwaniami. Po śniadaniu, zabawy na podwórku, a potem spotkanie z leśniczym, p. Ryszardem Tomysem, który ciekawie opowiadał o życiu lasu. Potem każdy uczeń dosiadł konika huculskiego i odbył przejażdżkę na nim.

Niestety czas płynie nieubłaganie i przyszła pora się pożegnać. Zapakowaliśmy nasze bagaże, zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy do szkoły. Udało nam się wrócić autobusem.

Najważniejsze jest to, że podczas pobytu nie byliśmy „przywiązani” do telefonów. Oddaliśmy je na samym początku. Nikt nie upominał się o nie, nie nudził się.

Wszyscy świetnie się bawili i już planują kolejny wyjazd do Grabowca. Do zobaczenia!

Ewa Kurowska, Beata Ziemann-Pietrzykowska oraz uczniowie klasy IV a

Kliknij GALERIA

Data dodania: 2022-06-27 20:59:35
Data edycji: 2022-06-28 18:09:09
Ilość wyświetleń: 51

Konkursy

Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej
Więcej informacji

ERASMUS PLUS

Erasmus + Corner
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Potrzebne informacje oraz dokumenty
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook