Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WARSZTATY DLA KAS 7 - Ile wspólnego mają ze sobą ekologia i zdrowe odżywianie

W listopadzie uczniowie klas 7 wzięli udział w warsztatach, podczas których uczyli się podstaw zdrowego odżywiania oraz uświadomili sobie, że wybór nieprzetworzonej żywności jest korzystne dla zdrowia i środowiska.

Zadaniem uczniów było przygotowanie śniadania, w oparciu o dwie zasady:

  • Posiłek musiał być zgodny z zasadami piramidy zdrowego żywienia.
  • „Im mniej, tym lepiej”- przygotowując śniadanie wygenerujesz jak najmniej śmieci (wybierzesz produkty pozbawione zbędnych opakowań).

Propozycja warsztatów spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony uczniów.  Młodzież podeszła do zadania bardzo profesjonalnie, a pracując w grupach świetnie współpracowali i integrowali się. Efekty końcowe były zaskakujące, zdecydowana większość grup przygotowała pełnowartościowe, urozmaicone i ładnie podane posiłki, co wskazywało, że nie mieli kłopotu z pierwszą zasadą naszych warsztatów. Więcej trudności sprawiła dzieciom druga reguła, mimo wskazówek, które otrzymały pojawiały się produkty tj. ser czy wędlina w jednorazowych opakowaniach lub woreczkach foliowych. Z pozoru prosta rzecz, a jednak trudna. Musimy, więc uczyć młode pokolenie, że najlepszym rozwiązaniem jest niekupowanie produktów, które po jednokrotnym wykorzystaniu lądują w śmietniku. Robiąc zakupy warto brać pod uwagę to, czy możliwe będzie ponowne wykorzystanie opakowania w domu – na przykład słoika do przechowywania żywności. Jeśli produkt w sklepie dostępny jest luzem – pakujmy w swoje pojemniki, woreczki. Dzięki temu nie dołożymy kolejnej cegiełki do góry śmieci na wysypisku oraz ograniczymy emisję gazów cieplarnianych. Pamiętajmy – najlepszy śmieć to taki, który nie powstał.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

                                                                      B.Ziemann-Pietrzykowska

Kliknij GALERIA

Data dodania: 2021-11-28 22:18:58
Data edycji: 2021-11-28 22:20:53
Ilość wyświetleń: 114

Konkursy

Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej
Więcej informacji

ERASMUS PLUS

Erasmus + Corner
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Potrzebne informacje oraz dokumenty
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook